• Zvětšit velikost písma
  • Standardní velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Vánoční kapři bez elektronické evidence

Email Tisk PDF

Vláda v pondělí 6. listopadu 2017 schválila návrh ministerstva financí o výjimkách z elektronické evidence tržeb.

Ze systému elektronické evidence hotovostních tržeb bude dočasně vyňat předvánoční prodej ryb a tržby dosahované při podnikání nevidomých a hluchoslepých podnikatelů.

Podle informací ministerstva financí se dočasná výjimka při prodeji ryb bude vztahovat na období 14. až 24. prosince a budou jí moci využít všechny druhy provozoven, ve kterých se budou zabíjet, porcovat  a prodávat sladkovodní ryby. Její platnost je stanovena  do roku 2019 včetně. Důvody pro  udělení výjimky jsou technického rázu - mobilní tiskárny účtenek jsou totiž funkční pouze při teplotách do minus deseti stupňů Celsia.Protože ministerstvo ani vláda prozatím nedovedou uvést do souladu přírodní podmínky s technickými předpoklady fungování systému EET, nezbývá než vyřešit tuto drobnou nesrovnalost výjimkou.

Rovněž výjimka z elektronické evidence tržeb pro nevidomé a hluchoslepé podnikatele je zdůvodňována technickými limity – na trhu v současné době nejsou pokladní zařízení, která by podnikatelům s tímto omezením umožnila bezproblémovou evidenci tržeb. Výjimka umožní  dvěma tisícům zrakově postiženým živnostníkům, kteří podnikají např. jako maséři, čalouníci, učitelé hudby, ladiči hudebních nástrojů apod., dále provozovat živnost, aniž by byli sankcionování za porušování zákonných norem. Bude zrušena za situace, kdy se na trhu objeví pokladní systémy, které budou těžce zrakově postiženým podnikatelům přizpůsobeny.

 

Ing. Vladimír Opatrný

 

daňový poradce

 

Akce

Žádné aktivní akce.

Přihlášení