• Zvětšit velikost písma
  • Standardní velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Články

Daňové starosti s pivem

Email Tisk PDF

Novela zákona o evidenci tržeb mění s účinností od 1. května 2020 sazby daně z přidané hodnoty u stravovacích služeb a podávání nealkoholických nápojů, které přeřazuje z 15%ní sazby do druhé snížené sazby ve výši 10%. Ke změně sazby dochází  i u podávání točeného piva, a to ze standardní sazby 21% na 10%

Celý článek...
 

Daňové hašteření pokračuje

Email Tisk PDF

Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny 30.10.2019 probíhala ve znamení obstrukcí zaměřených na oddálení přijetí tzv. daňového balíčku. Představitel pravicové opozice na závěr svého

Celý článek...
 

Start EET pro živnostníky a ostatní činnosti – 1. květen 2020

Email Tisk PDF

 

zveřejněna novela zákona o evidenci tržeb.

Celý článek...
 

Odměny při životních jubileích zaměstnanců

Email Tisk PDF

 

Zákoník práce v části desáté uvozené názvem Péče o zaměstnance,

Celý článek...
 

Semináře a spolková činnost – IV. čtvrtletí 2019 – I. čtvrtletí 2020

Email Tisk PDF

Svaz účetních Jablonec nad Nisou, spolek

Tel. č.

e-mail: sekretariá Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

www. Su-jablonec.cz

Semináře a spolková činnost – IV. čtvrtletí 2019 – I. čtvrtletí 2020

Jablonec nad Nisou

10. září  2019

Vážená paní, vážený pane,

Stejně jako v minulých obdobích připravujeme na období říjen 2019  – březen 2020  semináře a další akce, jejichž cílem bude informování našich členů i široké veřejnosti o změnách účetní, daňové a jiné legislativy, zprostředkování znalostí a vědomostí potřebných k sestavení účetních závěrek, uzavření daňové evidence a sestavení  přiznání k dani z příjmů fyzických a právnických osob. Připomeneme aktuální změny zákonů o daních z příjmů, daně z přidané hodnoty, nevynecháme problematiku insolvence a daňového řádu.

Členy spolku budeme nadále v týdenních intervalech  informovat o zajímavých novinkách, stanoviscích a výkladech. Navážeme na vesměs příznivě přijaté klubové odpoledne, které jsme uspořádali v květnu, a do konce roku připravíme dvě klubová odpoledne  s informacemi o aktuálních novinkách, zajímavých tématech a neformální diskusí účastníků.

Vzhledem ke zvyšujícím se nákladům na činnost spolku jsme nuceni přistoupit k úpravě ceny vstupného na pořádané semináře na úroveň 800 Kč. K této úpravě  podotýkáme, že obvyklé ceny vstupného na semináře s tématikou daní, účetnictví a souvisejících témat, pořádané jinými subjekty, se současně standardně pohybují   v intervalu 2 500 – 7 000 i více korun a že od roku 1994 jsme drželi cenu na úrovni 500 Kč.  Povaha nové cenové úpravy vstupného    vyjadřuje princip naší činnosti – poskytování služeb  našim členům za nejpříznivějších finančních podmínek a je nezbytná k  pokrytí režijních nákladů spojených s organizací seminářů  a  velice skromného provozu sekretariátu našeho spolku.

O termínech pořádání jednotlivých seminářů budeme v dostatečném předstihu všechny členy informovat prostřednictvím e-mailové pošty.

Přejeme příjemné prožití zbytku léta a úspěšný vstup do posledního období roku 2019

Ať se daří

za SÚ Jablonec nad Nisou spolek

Ing. Vladimír Opatrný

v.r.

 


Strana 2 z 62

Akce

Přihlášení